Vytvárame pacientov umelo?

Na nový rok je to trochu ťažká a určite citlivá téma. Už tušíte, že budeme rozprávať aj o farma biznise. Mnohí z vás, ktorí ste v poslednom období navštívili lekára, ste si možno vypočuli, že si máte dávať pozor, lebo už máte zvýšený cholesterol a pre istotu vám rovno predpísal lieky. V hlave vám možno preletela myšlienka, ja ale predsa nechcem užívať žiadne lieky.
Zamýšľala som sa nad tým, ako je možné, že v dnešnej dobe skoro každý druhý človek po päťdesiatke užíva lieky práve na cholesterol. A to nie je iba slovenský, ale celosvetový problém.

Dočítala som sa, že v Amerike deväť superkardiológov znížilo hranicu zvýšeného cholesterolu zo 6,2 na 5,2. Prekvapením bolo, že ôsmi z nich mali akcie vo firmách, ktoré vyrábajú statíny (lieči sa nimi zvýšený cholesterol). Niektorí z týchto kardiológov dokonca pre tieto firmy priamo pracovali. Napriek tomu, že statíny sú už teraz najpredpisovanejšie lieky, normu chcú znížiť ešte viac.

Keď si zoberiete Gaussovu krivku – čím bližšie k priemeru alebo k normálu sa táto hodnota dostáva, tým viac ľudí bude do tejto kategórie spadať – pribudnú nám milióny pacientov, ktorí tento liek akože musia brať. Pritom ide o lieky, ktoré majú zásadné vedľajšie účinky a hrubo zasahujú do jednej z najdôležitejších molekúl v organizme – cholesterolu, ktorý je stavebnou jednotkou všetkých buniek a endokrinného (hormonálneho) systému. Navyše nikdy nebolo dokázané, že takáto liečba má pozitívny efekt.

Tento fakt som prevzala z rozhovoru (14.2.2015) novinára Jána Kuciaka s bývalým riaditeľom nemocnice v Banskej Bystrici Ladislavom Lahom. Odporúčam vám prečítať si celý tento článok. Prikladám aj link.

https://www.tyzden.sk/casopis/17026/pacienti-sa-tu-vyrabaju-umelo/

Po jeho prečítaní som nemohla uveriť tomu, že v dnešnej dobe je také niečo možné. Už aj v Európskej únii. A to hovoríme iba o cholestorele. Akú máme istotu, že aj ďalšie hodnoty sa nebudú časom prepisovať? A tu je na mieste pýtať sa, kto má z toho najväčší úžitok? Z časti sú to aj lekári, ktorí si paradoxne v mnohých prípadoch myslia, že robia pre svojich pacientov len to najlepšie. Ale ten, kto si z koláča ukrajuje najväčší kus, sú farmaceutické firmy.

Po týchto zisteniach je veľmi ťažké dôverovať lekárom. Nechcem nikoho uraziť a uvedomujem si, že väščina z nich chce pacientovi skutočne pomôct. Ale koľkí z nich sa podrobne zaujímajú o testovanie, spracovanie a kontrolu liekov, ktoré im predstavia farmaceutické firmy ako tie najlepšie lieky na súčasnom trhu?

Z toho všetkého mi vychádza len jedno. O svoje zdravie sa v prvom rade musím postarať sama. Najdôležitejšia je prevencia, ktorú je potrebné podporovať všetkým, čo pochádza z prírody. Len pre zaujímavosť, vedeli ste, že to bola farmaceutická firma, ktorá už v minulosti zistila, že na podoru a vyliečenie poškodenej imunity je najlepšie čisté kolostrum? Avšak vzhľadom k tomu, že kolostrum je dar prírody, nedá sa patentovať. A to, čo sa nedá patentovať, nevynáša obrovské zisky. Preto v dnešnej dobe radšej farma firmy predávajú synteticky vyrobené lieky na imunitu, ktoré si patentovali.

To je ďalší dôkaz toho, že najlepšie, čo môžeme pre svoje zdravie spraviť, je siahnuť po kvalitných prírodných produktoch. Pre viac informácií, neváhajte ma kontaktovať.

 

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.