Rozhovor s Alexandrou Schmidtovou

Ahoj, Saši, z našich spoločných stretnutí som sa o tebe dozvedela veľa zaujímavých informácií. Môžeš sa v krátkosti predstaviť aj našim čitateľom?

Ďakujem, samozrejme, rada sa podelím. Od detstva som bola obklopená hudbou a umením (mama klavíristka a otec banský inžinier a maliar), a tak som prirodzene pokračovala v štúdiu na Konzervatóriu v Košiciach odbor klavír. Veľmi ma už vtedy bavilo čítať si o dielach a skladateľoch klasickej hudby, počúvať hudbu, študovať a analyzovať ich, hľadať odpovede na otázky – prečo je práve táto hudba taká pekná? Mojim idolom bol F. Chopin, ktorý istý čas života žil na Malorke. Už vtedy som sa rozhodla, že raz chcem žiť aj ja v Stredomorí.

Pokračovala som potom prirodzene v štúdiu na FiF UK v Bratislave odbor Hudobná veda, urobila si doktorát z Hudobnej histórie v SAV v Bratislave, získala ročné štipendium do Nemecka a Rakúska. Kariéra muzikologičky pokračovala, až som po 14 rokoch života v Bratislave dospela do bodu, že sa musím zastaviť.

To sa ani nečudujem, muselo to byť pre teba zaujímavé, ale asi aj dosť vyčerpávajúce obdobie. Ako si sa však dostala k LR? Bolo to cez produkty, zdravie, alebo obchod?

Keď otvorili pracovný trh Španieli roku 2007, neváhala som si splniť svoj sen a v roku 2008 som odišla žiť na Baleárske ostrovy, na Ibizu. Ovládam 4 svetové jazyky, a tak som v lete robila sprievodkyňu a pomáhala pri predajoch nehnuteľností a v zime som súkromne učila klavír. Žije sa tam nádherne… Ostala by som tam dodnes, keby som sa nemusela v roku 2015 vrátiť do SNV z rodinných dôvodov.

Profesne som sa vrátila k hudbe v rámci možností malého mesta – učím na dvoch ZUŠ (SNV a Smižany) a vďaka mojej kamarátke z detstva Janke Slivovej som sa stretla s LR. Keďže som vtedy riešila jeden zdravotný problém, nechala som si poradiť a začala užívať produkty LR – konkrétne tekuté kolostrum a Phyto Woman po dobu troch mesiacov. Dôverovala som Janke a značke “Made in Germany”. Po troch mesiacoch som bola vyliečená.

Viem o tebe, že máš rada kvalitu. Nemala si ohľadom našich produktov pochybnosti? Mnoho ľudí totiž hľadá na internete zázračné lieky a nepozerajú, kto im ich vlastne ponúka.

Firma LR ma oslovila aj svojim profesionálnym prístupom v každom ohľade. Mám rada Nemcov, sama mám sčasti nemecké korene, šudovala som tam, tak viem, akí sú to pedanti. Nepotrebovala som riešiť to, čo vidím u niektorých mojich známych – „bude to účinkovať”? LR má všetky certifikáty, za každým jedným produktom je tím odborníkov, všetko je na prírodnej báze, už len také tekuté kolostrum má na každom výrobku dohľadateľné číslo z akej kravičky pochádza. Neuveriteľné.

Firma je transparentná, má odborníkov aj v rámci svojich štruktúr, pravidelne uskutočňuje webináre, semináre, stretnutia, inovuje svoje portfólio, proste profesionáli. Je to presne to, čo aj ja vo svojom živote uprednostňujem a vyhľadávam. Nemenej dôležití sú ľudia z firmy, s ktorými sa stretávam naprieč celým Československom – sú to milí, usmievaví a spokojní ľudia, ktorí si aj vďaka firme LR našli v živote svoje miesto. A takto vnímam aj teba Anička. Ľudí vo firme zaujíma progres, postoj „ako sa to dá”, nie negativizmus.

Okrem kvality produktov, je niečo, čo by si chcela ešte vyzdvihnúť v rámci LR?

Už na úvodných školeniach a seminároch, ktoré boli pred kovidom výlučne prezenčné – v Košiciach alebo Žiline (cez kovid to prešlo aj do online priestoru) ma prekvapilo, že takéto hodnotné informácie sú poskytované zadarmo. Či už produktové alebo biznisové. Samozrejme, firme záleží, aby mala čo najlepšie vyškolených ľudí, avšak poskytované informácie ďaleko presahovali úzky produktový rámec. Keďže z práce v zahraničí viem, že za každé „know how” sa platí, v podstate za každé vzdelávanie sa platí, prijala som nastavenú ruku ako príležitosť naučiť sa niečo, čo je potrebné pre moje zdravie a osobný rozvoj.

Už vieme, že si veľmi aktívna vo svojej práci, koľko času teda venuješ LR?

Keďže mám stabilné zamestnanie, ktoré som vyštudovala a ktoré ma baví, LR-ku sa venujem ako vedľajšej činnosti. Nemôžem to ani nazvať prácou, pretože prirodzene rozprávam ľuďom, s ktorými prichádzam do kontaktu, o skvelých produktoch, počúvam ich problémy a potreby a snažím sa poradiť. LR má odpoveď takmer na všetko. No a keď sa objaví niekto, kto si chce aj privyrobiť, aj na to má LR odpoveď.

LR je networkingová spoločnosť priameho predaja. Niektorí ľudia majú mylné predstavy o spôsobe predaja, avšak my vieme, že je to legálna forma obchodovania. Tento biznis model sa vyučuje aj na prestížnych vysokých školách ako napr. Harvard. Navyše, ak sa zamyslíme, že všetko v našom živote je vlastne priamy predaj, keď odporúčame niečo s čím sme spokojní, niet čo riešiť. Rozdiel je len v tom, že za takéto odporúčania nie sme zaplatení. V LR áno. Veď napr. každý z nás niekedy odporučil niekomu pozrieť si pekný film, alebo kúpiť si dobrú knihu.

Takto funguje priamy predaj, na odporúčaniach. Aj pre tých, ktorí sa rozhodnú mať LR ako hlavný zdroj príjmu, má firma LR prepracovaný marketinový plán. Budovanie štruktúry je ale ďalší stupeň vzdelávania, ktorý vyžaduje mnohé obchodné školenia a akadémie, dokonca aj priamo od nemeckých školiteľov.

Na záver mi prosím ešte odpovedz na dve otázky, ktoré kladiem každému. Teda, bez ktorých produktov si dnes nevieš predstaviť svoj život?

Jednoznačne bez kolostra. Pomohol mi na začiatku a pomáha mi stále. Buduje imunitu spolu s probiotikami, ktoré máme ako jediní patentované s 12-timi kultúrami. V priebehu rokov som vyskúšala myslím všetky produkty a zaradila do svojho života, napr. omegy, aloe vera gély žihľava a freedom, probalance na odkyslenie, cistus inkanus, Phyto Woman, najnovší Mind Master Gold na koncentráciu a duševné zdravie; samozrejme produkty na krásu: Zeitgard pro, krémy, šampóny atď. Obsah aloe vera v produktoch zaručuje regeneráciu a očistu zvnútra i zvonku a pri dlhodobom používaní je vidieť výsledky. Niektoré produkty účinkujú okamžite, niektoré pri dlhodobom používaní.

Čo by si odporučila ľuďom, ktorí ešte LR nepoznajú?

Pravdupovediac takých ľudí je v mojom okolí dosť málo, väčšina sa už s LR stretla. Snažím sa im vysvetliť, že firma LR má najväčší obrat spomedzi firiem s priamym predajom v Európe, funguje tu už 30 rokov, je v 38 krajinách sveta a ponúka stabilitu a kvalitu „Made in Germany”. S firmou spolupracujú odborníci, či už lekári, výskumníci, marketéri. LR má široký sortiment spotrebných výrobkov pre zdravie a krásu, ktoré sú pravidelne certifikované a obnovované.

Marketingový plán firmy je prepracovaný tak, že každý, kto pracuje, môže si zarobiť alebo privyrobiť. Ponúka pravidelné semináre, webináre, konzultácie a odborné informácie. Vznikajú tu nové priateľstvá a spolupráce, vo firme to „žije”. No a v neposlednom rade aby nemali obavy, že budú musieť každý mesiac niečo kupovať. Stačí si raz za rok kúpiť jednu zubnú pastu s aloe vera za 4 €. Nikto nikoho do ničoho nenúti. Máte svoju VIP zľavovú kartičku, s ktorou si môžu nakúpiť cez vlastný e-shop to, čo potrebujete.

 

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.