Prečo väčšina ľudí stále hľadá kvalitu iba v lekárni?

Predstavte si, minule som bola po dlhom čase v lekárni. Išla som si spraviť prieskum trhu. Bola som šokovaná ako sa lekárne za posledné roky zmenili. Pred 15 rokmi tam boli samé lieky a dnes? Nájdete tam viac doplnkov výživy ako liekov.

Priznám sa, že v tom čase som aj ja hľadala kvalitu v lekárni, ale vtedy to boli lieky, čo mi predpísala moja lekárka. Nad doplnkami výživy som vtedy ani nerozmýšľala. Ale dnes si myslieť, že iba v lekárni nájdem kvalitné doplnky výživy už naozaj nemá opodstatnenie. Prečo? Napríklad preto, že v súčasnosti sa webová stránka Úradu verejného zdravotníctva SR často zapĺňa informáciami o nebezpečných látkach, ktoré obsahujú jednotlivé doplnky výživy, ktoré okrem internetu nájdete práve aj v mnohých lekárňach. A tu je dôvod pýtať sa: Ako je to možné, že takéto produkty, ktoré obsahujú látky poškodzujúce zdravie, sa nachádzajú aj v lekárni?

Možno je to preto, že dnes je na trhu veľmi veľa rôznych doplnkov výživy a to nielen v lekárňach. Internet je plný rôznych rôznych ponúk a v každom meste dnes už nájdete aj niekoľko „zdravých obchodov“. A podľa môjho názoru to portfólio sa bude v budúcnosti rozširovať ešte viac. Tak ako sa v tom vyznať?

Rozumiem, že ísť do lekárne je tá najjednoduchšia a najrýchlejšia cesta a zároveň predpokladáte, že prítomný lekárnik vám predsa nepredá niečo, čo by vám mohlo uškodiť. Veď to predsa musí „štát“ skontrolovať. Musím vás sklamať. V súčasnosti stačí, že výrobca splní určité zákonné „písomnosti“ a už je váš potenciálny doplnok výživy zaradený do zoznamu v regionálnom úrade verejného zdravotníctva. Doplnok výživy nie je liek, ktorý na rozdiel od neho, musí „prejsť “ predpísaným procesom schvaľovania. A aj tam je mnoho úskalí.

Áno, lekárnik vám určite nechce uškodiť, ale ani on nemôže vedieť, či to, čo je napísané na obale daného produktu, je naozaj pravda. Možno sa pýtate sami seba. Tak čomu a komu vlastne máme veriť? Nie nadarmo sa hovorí, pomôž si človeče aj Pán Boh ti pomôže. Nakoľko málokto z nás je odborník a nebudeme si doma robiť rozbory a testovať to, čo sme kúpili. Možno je dobré začať kontrolovať nielen zloženie na obale, ale aj to, kto daný produkt kontroloval. Aj tu si treba dávať pozor, lebo nemyslím tým nejaký certifikát „Jožko Ferko sro“ ale prísne medzinárodné kontrolné orgány, ktoré kontrolujú daný produkt nepretržite, nielen raz, keď sa uvádza na trh.

Chceli by ste vedieť ako sa dostať k prírodným, certifikovaným a hlavne pravidelne kontrolovaným doplnkom výživy najvyššej kvality? A zároveň, aby ich užívanie malo veľa pozitívnych recenzií za posledných niekoľko desiatok rokov? Stačí ma kontaktovať. Veľmi rada vám pomôžem.

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.