Prečo potrebujeme stres?

Nejako bolo, nejako bude. Každý z nás vo svojom živote už počul tieto slová. Najmä v nejakej ťažkej a stresovej situácii. Pomohli vám? Zlepšilo to vašu situáciu? Asi nie, ale minimálne ste sa aspoň trochu ukľudnili.
Psychológovia hovoria, že stres má byť súčasťou nášho života, dokonca je veľmi potrebný. Pomáha nám k vyšším výkonom a väčšej aktivite. Ale len krátkodobý stres.

Dlhodobý, inak povedané chronický stres, môže vyvolať aj zdravotné problémy a pre človeka je mnohokrát veľmi nebezpečný. Prečo? Lebo väčšina ľudí si neuvedomuje, že ho má.
Spomínam si na obdobie, keď deti boli ešte školopovinné. Neustály každodenný kolotoč. Ráno zazvoní budík, pripraviť raňajky, zobudiť deti, urobiť desiatu, niečo aj do práce. Rýchlo do školy a behom do práce.
V práci nás už čakal nervózny kolega a možno aj šéf. Poobede o pol štvrtej sledovanie hodiniek, potom rýchlo pre deti do školy, domov, úlohy, niečo navariť, osprchovať a do postele. Nasledujúci deň opäť od začiatku. Iný „kolotoč“ zažíva študent alebo otec alebo podnikateľ. Všetci majú spoločné jedno. Nenápadný dlhotrvajúci stres. A zrazu v jeden moment „príde“ nejaká choroba. A my sa pýtame, prečo?

Dá sa s tým niečo robiť? Určite áno. Odborníci navrhujú lepšie si sledovať čas a v priebehu dňa aj oddychovať alebo venovať sa rôznym relaxačným aktivitám. Má na to súčasný človek čas? Na to si musí každý odpovedať sám? Určite je dobré, aby to bolo súčasťou prevencie.

A keď k tomu pridáme zdravú stravu, ktorá obsahuje napríklad Q10, železo, selén, vitamíny B12, D, K, E, extrakt z bieleho čaju a extrakt z kukrumy, naše telo sa nám určite poďakuje. Znížite si stres a zároveň budete mať viac energie na čokoľvek.

Spoločnosť LR pre nás pripravila, po veľmi úspešnom a rokmi užívateľmi preverenom MindMastri, „nápoj šťastia“ MindMaster Gold. Prírodný, certifikovaný a patentovaný. Ak sa túžite dozvedieť viac, neváhajte ma kontaktovať.

 

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.