Prečo na zdravie?

Niektorí sa ma pýtali prečo taký názov webu. No preto, lebo chcem zistiť, či na to zdravie naozaj pijeme. Tí, ktorí ma poznáte, viete, že mám v obľube štatistiky. Vedeli ste, že podľa OECD jeden Čech vypije ročne až 14 litrov alkoholu a jeden Slovák 10 litrov alkoholu?

Nemám nič proti poháriku kvalitného červeného vína, ale z uvedených čísel, tvoril tvrdý alkohol 70 až 80%. To nie je všetko. Ak nepijeme alkohol, tak je tu iný tekutý jed. Sladené nápoje.
Štatistiky na Slovensku z roku 2021 ma doslova ohromili. V spotrebe cukru sme predbehli aj USA. Za posledných dvadsať rokov sme v spotrebe sladených nápojov na jedného obyvateľa ročne stúpli zo 42 litrov na 112 litrov. V skutočnosti to bude na jedného obyvateľa ešte viac, nakoľko sa započítavajú aj batoľatá.

Niet sa čo čudovať, že zo 47 európskych krajín sa vždy umiestňujeme na popredných priečkach, kde hlavná príčina úmrtia sú srdcovo-cievne choroby a to stále v nižšom veku. A to je „tichý zabijak“, kedy prvý symptóm je smrť alebo trvalé následky. Ale nevzniká z ničoho nič, „chováme“ si ho v sebe viac ako 15 rokov a dnes už to nie sú len obézni ľudia. Prečo to robíme? Je to zvyk? Zo stresu? Z nudy? Robíme to a ani si to neuvedomujeme?

Predsa každý zdravý človek bol pri narodení obdarovaný rozumom a slobodnou vôľou. Zabudli sme ho používať? Skúste ho na chvíľu použiť teraz. Predstavte si, aké by ste chceli mať zdravie o 10 až 15 rokov? Chceli by ste sa cítiť lepšie ako dnes? Ak áno, tak prvý krok máte za sebou – túžbu. Ak chcete aj niečo reálne zmeniť, môžeme to dokázať spolu. Veľmi rada vám poradím z vlastných 11-ročných skúseností.

 

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.