Pozor nielen na dovolenkovú stravu

„Daj si pozor, čo tam budeš jesť“. Pravdepodobne ste takúto radu vo svojom živote už počuli. Mnohí sa pripravujeme a hlavne tešíme na vytúženú dovolenku. Možno máme trochu obavy z lietania alebo či nás tam žlčník nebude trápiť viac ako doma. Áno, je dobré byť obozretný v cudzom prostredí a neochutnávať za každú cenu všetko. Keď sa vrátime, už sa cítime bezpečnejšie. Jeme, čo sme jedli predtým. Prečo je to tak? Prečo sa doma nebojíme?

Podľa štatistík sme v roku 2018 boli krajinou s najvyšším počtom úmrtí na rakovinu hrubého čreva v celej európskej únii. Odvtedy sa vždy umiestňujeme na prvých priečkach. A podľa aktuálnych štatistík, sme treťou najhoršou krajinou na celom svete vo výskyte rakoviny hrubého čreva na 100 tisíc obyvateľov.

Možno si poviete, ale veď mňa sa to predsa netýka. Momentálne nemám žiadne problémy. Vďaka Bohu, ale máte istotu, že tomu tak bude aj o päť alebo desať rokov? Pokiaľ každý deň netvorí čerstvá zelenina, ovocie, strukoviny a podobne aspoň 75 až 80% vašej stravy, tak tie obavy by ste mali mať. A čo vaše črevá? Ako sa o nich staráte?

Vedeli ste, že každý si v sebe nosíme 1,5 až 2 kilá mikróbov, o ktoré by sme sa mali dobre starať. Jete dostatočné množstvo vlákniny každý deň? A čo napríklad domáca kyslá kapusta. Jete ju každý deň? A čo vlastne jete, aby ste podporili svoje črevá? A viete vôbec, čo máme jesť? Možno si poviete, ja nemám čas nad tým premýšľať. Ak sa chcete dozvedieť o efektívnom spôsobe ako podporiť svoje črevá, aby vám, čo najlepšie fungovali, rada vám pomôžem. Stačí napísať alebo zavolať.

 

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.