Poznáte originálnu receptúru?

Františkánsky kňaz Romano Zago bol často volaný k chorým pacientom, aby im podal (ľudovo povedané) posledné pomazanie. Napriek tomu bolo možné onedlho týchto ľudí, na prekvapenie mnohých, stretnúť na ulici. Dôvod? Rehoľník im okrem pomazania podal aj aloe vera. Keďže čistý aloe vera gel je veľmi horký a chutí skoro ako cesnak, tak do nápoja pridával aj včelí med. V tom čase ani netušil, že v budúcnosti vedci prídu na to, že spolupôsobenie aloe vera a medu je vynikajúca voľba pre ľudský organizmus. A tak dnes Romana Zaga považujeme za autora originálnej receptúry.

Dnes už vieme, že keď k aloe pridáme okrem medu napríklad žíhľavu alebo hydrolizovaný kolagén alebo Acai alebo rôzne vitamíny a minerály a podobne, tak vzájomne zvyšujú svoj účinok a dokážu byť veľmi užitočné nielen v oblasti prevencie.

V súčasnosti nájdete na trhu rôzne šťavy, džúsy koncetráty alebo gely aloe vera s rôznymi prísadami. Nakoľko sa jedná o vaše zdravie a zdravie vašich blízkych, vždy pozorne čítajte zloženie. Zistite si, či daný produkt má nejaký certifikát kvality. Ak má, tak aký, kto ho vydal, či sa produkt kontroluje pravidelne alebo len pri vstupe na trh a podobne. Lebo dnes už nájdete na etikete čokoľvek, napríklad „Jožko a Ferko“ cerifikát. Z vlastnej skúsenosti viem, že v prvom rade sa o svoje zdravie musí každý postarať sám. Sami by sme sa mali snažiť, aby sme nikdy neskončili v nemocnici.

Uvedomujem si, že to nie je jednoduché. Sú prípady, kedy to nedokážeme ovplyvniť. Avšak podľa dostupných štatistík, až 80% svojho zdravotného stavu dokážeme „vylepšiť“ sami. Ale nie spôsobom, že keď už máme nejaký problém, tak vtedy začneme hľadáť riešenie. Prevencia je základ. Ruku na srdce, keď sa cítime zdraví a plní síl, väčšina z nás na to vtedy ani len nepomyslí.

Ak by ste to predsa chceli zmeniť a vyskúšať originálnu receptúru aloe vera gélu, neváhajte ma kontaktovať.

 

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.