Návrat k prírode?

Veľmi som sa tešila, že pôjdeme cez víkend na chalupu. Sobota má byť najteplejší deň a v dome, na rozdiel od bytu, je príjemný chládok. Moja radosť sa trochu zmenšila, keď som si uvedomila, že budem musieť hrabať, lebo syn pokosil celú záhradu.

Ukľudňovala som samú seba, veď bude to skvelý pohyb na čerstvom vzduchu. Aj bol. Nebolo to také strašné. Patríme k tým, ktorí sú radi, že stihnú pokosiť dvakrát do roka. Aspoň necháme viac času na život všetkému hmyzu a „životu“ v tráve.

Pošas hrabania som mala dosť času premýšľať nad tým, prečo tú suchú pokosenú trávu nejako nevyužijeme. Spomenula som si na moju babku ako mala plný pôjd sena, ktoré použila v zime pre svoje domáce zvieratá. A my každý týždeň v Pet shope nechávame tri eurá za seno pre nášho miláčika. Mali by sme sa začať vracať k prírode a nenechávať všetko na komerčný svet.

Je mi jasné, že všetci nemôžeme chovať domáce zvieratá a všetko si vypestovať vo vlastnej záhradke. Ale ak aj sme odkázaní na komerciu, tak skúsme byť dôslednejší pri jej výbere. Ide o naše zdravie a zdravie našich detí. Ruku na srdce, veľakrát je pre nás jediným dôkazom kvality iba biely plášť.

V nemocnici, či v lekárni. Netvrdím, že nie je, ale určite nie jediným. Stačí sa viac vzdelávať, študovať, jednoducho používať aj svoj vlastný rozum a slobodnú vôľu. Ak to zanedbáme, ľahko sa staneme obeťami súčasnej pharma komercie. Ako?

Časopis Americkej Lekárskej Asociácie zverejnil, že desivých 106 000 ľudí zomrie ročne kvôli vedľajším účinkom liekov. Liekom, ktoré boli správne predpisované a užívané, a sú to vedľajšie účinky, ktoré sa dali očakávať!

Moderná medicína je teda treťou najčastejšou príčinou úmrtí v dnešnej dobe! Tým, že správnu výživu, ktorej nevyhnutnou súčasťou sú aj špecifické výživové doplnky, nebudeme brať vážne, dávame ľuďom zlú službu.

Samozvaní „odborníci na výživu“ nám tvrdia, že základom dobrého zdravia je pestrá strava a dokonca upozorňujú na riziká a nepotrebnosť užívania doplnkov výživy. Ako je potom možné, že aj ľudia, ktorí sa zdravo stravujú, podľahnú civilizačným chorobám?

Nežijeme v dokonalom svete, už dávno hruška ani jablko nie je to, čo bývalo. Preto je potrebné doplniť nášmu telu to, čo mu chýba a o čom si mylne myslíme, že toho máme dostatok. A keď to zistíme, zväčša je už neskoro.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o tejto téme, neváhajte ma kontaktovať.

 

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.