Dali ste si cez víkend niečo na zdravie?

Áno, myslím tým, čím ste si pripili? Počasie bolo krásne a slnečné, tak predpokladám, že to bolo niečo chladené a možno aj s ľadom a možno aj alkohol. Čo si myslíte, ako to znáša váš žalúdok a črevo, keď doňho dáte ľadovú tekutinu. Každá tekutina, ktorá nemá teplotu okolo 37° C je pre naše vnútorné orgány cudzia a niekedy doslova ako „votrelec“. Áno, ten pôžitok dať si chladené pivo v horúčave ku grilovanému mäsu, je jednoducho nenahraditeľný.

Vedeli ste, že grilovanie môže byť aj zdravé? Ale určite nie tým spôsobom ako to robí väčšina ľudí. Zdravšou alternatívou je grilovanie rýb a zeleniny. Ideálne je k tomu pridať ako prílohu aj šalát z čerstvej zeleniny. Ale ruku na srdce, koľkí z nás to cez víkend grilovali? Je aj dôležité vedieť ako grilovať a z čoho pripraviť oheň.

Možno si poviete, pracujem celý týždeň, tak aspoň cez víkend si môžem dopriať. Áno, to je pravda, ale možno by sme sa mali zamyslieť nad tým, čo si „praje“ naše telo, aby nám mohlo byť nápomocné aj o 10, 20 alebo 30 rokov. To ako bude fungovať, rozhoduje každý z nás v tejto chvíli. Samozrejme, že sú choroby, ktorým sa nedokážeme vyhnúť, ale štatistiky ukazujú, že až 80% dokážeme ovplyvniť svojím prístupom a konaním. Prajem vám, aby nikdy o vás neplatilo toto proroctvo: „Budete počúvať a nepochopíte, budete hľadieť a neuvidíte. Lebo otupilo srdce tohoto ľudu.“

Vždy máme na výber. Stačí urobiť prvý krok. Začnite dnes. Skúste si na obed vybrať zdravšiu alternatívu, viac čerstvej zeleniny, menej mäsa a hlavne nezabúdajte piť, myslím čistú vodu. Dajte tomu čas a uvidíte, že váš organizmus sa vám za to „odvďačí“. Ak sa rozhodnete pre hlbšiu „očistu“ svojho tela, neváhajte ma kontaktovať. Veľmi rada vám pomôžem.

Photo by Pixabay

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.