Bezpečne a zdravo

Nedávno sa ma kamarát opýtal, či predávam autá. Vychádzal asi z toho, že dosť často sa pri aute fotím. A ja sa v autách pritom vôbec nevyznám. Prečo píšem teraz o autách a nie o zdraví? Na prvý pohľad sú to úplne odlišné témy, ktoré vôbec spolu nesúvisia. Ale iba na prvý pohľad.

Určite ste videli v obchode ľudí, ktorí sa snažia prečítať zloženie potravín na etikete. Pravdepodobne im záleží na tom, čo do seba dávajú, hľadajú bezpečné potraviny. Aj ja si občas čítam etikety, hlavne pre mňa neznámych produktov. Hľadáme čo najzdravšie potraviny a tí, čo máme nejaké to kilo naviac, hľadáme aj menej kalorické.

V roku 2021 až 49% ľudí na Slovensku siahlo po nejakej diéte. Dobrá správa je, že sa rozhodli zmeniť svoje stravovacie návyky. Ale vo väčšine prípadov to veľmi bezpečné nebolo a po skončení diéty, boli zhodené kilá späť. Čo z toho vyplýva? Keď sa rozhodnem pre nejakú zdravú a bezpečnú zmenu, mal by to byť celoživotný proces.

Musíme si tiež uvedomiť, že sa v súčasnosti nemôžeme spoľahnúť na to, že zo zeleniny a ovocia získame všetky potrebné vitamíny, minerály a stopové prvky, ktoré moje telo potrebuje každý deň. A čím menšie jedlá konzumujem, tým ich je menej. Nevyhnutné je siahnuť aj po doplnkoch výživy. Opäť sme pri bezpečnosti. Mali by byť certifikovné, z prírodných zdrojov a hlavne kvalitné. To si však vyžaduje určité investície, ktoré mnohí nie sú ochotní akceptovať.

Ako to súvisí s autami? Podľa mňa je to skoro rovnaké ako s jedlom. Auto si vyberáme podľa ceny a stačí nám, aby nás previezlo z bodu A do bodu B. Ale v momente, keď nastane kolízia s iným, najradšej by sme sedeli v bezpečnom aute, ktoré chráni nás, aj našich blízkych. Ale aj to si vyžaduje investície, ktoré možno aj keby sme chceli, nemáme.

Existuje riešenie ako zabezpečiť zdravie aj bezpečie? Áno. Tí, ktorí hľadajú, nájdu. Jednou z možností môže byť podnikanie, kde máte možnosť mať každé tri roky nové bezpečné auto a zároveň podporiť svoje zdravie najvyššie možnou kvalitou.

Pre viac informácii, neváhajte ma kontaktovať.

 

Anna KOPECKÁ
strieborná organizačná manažérka

tel: +421 910 967 357
e-mail: annakopecka.lr@gmail.com

         

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera Ing. Anny Kopeckej. Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.